Dnes je 25. únor 2024, svátek má Liliana
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Premium / Vaše zprávy PREVENT 99 pomáhá pěstounům už deset let. Oslava výročí patřila dětem a náhradním rodinám. Vytvořit článek
PREVENT 99 pomáhá pěstounům už deset let. Oslava výročí patřila dětem a náhradním rodinám.
PREVENT 99 z. ú. - 21. 11. 2023    0 Líbil se vám tento článek?

Deset let je ve Strakonicích místo, kam se mohou pěstounské rodiny obracet o pomoc a podporu. Za dobu své existence spolupracovalo Centrum podpory pěstounských rodin PREVENT s více než 160 rodinami a PREVENT 99 se stal největší organizací podporující pěstouny v Jihočeském kraji.

Oslavu 10. výročí centra pojala organizace jako dárek pro děti a rodiny, které přijatým dětem vytvořily milující a bezpečný domov. „Oslava se konala na počest všech pěstounů, dětí i pracovníků. Společně s dalšími přáteli, kolegy a podporovateli jsme si užili nezapomenutelné odpoledne,“ říká terapeutka a ředitelka sekce Náhradní rodinné péče PREVENT Anna Němcová. 

V sále DDM Strakonice byl v sobotu 4.11. pro hosty připraven kulturní program. Vystoupil hudebník Pavel Žalman Lohonka, Víťa Marčík mladší a jeho divadlo Já to jsem a také písecká kapela In Cube. S umělci se na pódiu střídaly děti z pěstounských rodin, které si připravily svá vlastní hudební a taneční představení. K vidění byla také výstava dětských výtvarných prací. „Moc děkujeme všem, kteří nám pomohli oslavu uspořádat a naplnit kulturními i společenskými zážitky. Děkujeme také dětem, které měly odvahu předvést své umění před plným sálem a speciální poděkování patří všem pěstounům, díky kterým děti vyrůstají v rodinách,“ dodává Anna Němcová. 

Chcete se stát pěstounem?

Centrum podpory pěstounských rodin PREVENT sídlí ve Strakonicích a v Českých Budějovicích. Své terénní služby nabízí ve všech městech Jihočeského kraje. Pěstounským rodinám, se kterými uzavře dohodu o výkonu pěstounské péče, poskytuje poradenství, terapie, vzdělávací kurzy, respity, asistenci při kontaktech s biologickou rodinou a další služby. Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu