Dnes je 25. únor 2024, svátek má Liliana
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Některé jihočeské nemocnice od prosince mohou omezit plánované operace Vytvořit článek
Některé jihočeské nemocnice od prosince mohou omezit plánované operace
ČTK - Česká tisková kancelář - 24. 11. 2023    0 Líbil se vám tento článek?

České Budějovice 23. listopadu (ČTK) - Některé jihočeské nemocnice mohou od prosince omezit plánované operací. Důvodem je to, že část lékařů odmítá sloužit přesčasy. Chod nemocnic by to však nemělo zásadně ovlivnit a pacienti žádnou změnu prakticky nezaznamenají, vyplývá z ankety ČTK.

"Neodkladná péče bude zajištěna. Rovněž zajistíme chod všech lůžkových oddělení. K omezení provozu může dojít v určité míře u některých plánovaných zákroků, v ambulantní péči a v odborných poradnách," řekl předseda představenstva holdingu Jihočeské nemocnice Petr Studenovský. Podle něj je v každé z nemocnic situace jiná a podle toho vedení nastaví potřebná opatření. "Další postup bude závislý na výsledcích jednání na centrální úrovni," dodal Studenovský.

Česká lékařská komora a odbory trvají na sjednocení odměňování v nemocnicích a napojení základní mzdy lékaře na průměrnou mzdu. Od prosince část lékařů odmítla sloužit přesčasy, čímž chtějí podpořit své požadavky na změny v odměňování a přesčasové práci.

Podle jihočeského hejtmana Martina Kuby (ODS) je situace v kraji jiná než jinde v republice, protože v regionu není státní nemocnice. "Proto zde máme jiný mzdový systém. Ukazuje se síla a výhoda toho, pokud nemocnice sdružuje krajský holding," uvedl Kuba. Jediným akcionářem společnosti Jihočeské nemocnice je krajská rada. V Českých Budějovicích neočekávají, že by od prosince pacienti poznali nějaké změny. "Troufneme si říct, že u nás bude situace stejná jako doposud," řekla mluvčí nemocnice Iva Nováková.

"Pokud by se měl prosincový protest lékařů dotknout nemocnice Strakonice, pak by pro pacienty znamenal především omezení péče v některých odborných ambulancích a mohl by se dotknout také elektivních výkonů, které snesou odklad. V žádném případě , le nemůže být omezena a protestem zasažena akutní péče. Přesto s lékaři opakovaně jednáme a zatím se zdá, že by k omezení péče dojít nemělo," uvedl ředitel strakonické nemocnice Tomáš Fiala.Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu