Dárky od studentů zamířily ke klientům strakonického kontaktního centra
Profilovka
09. 01. 2024

Střední škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Volyně se svými studenty zorganizovala sbírku oblečení pro klienty Kontaktního centra PREVENT ve Strakonicích. Před Vánoci darované věci předali. A s nimi i krabici cukroví od studentů cukrářů. 

„Velmi si vážíme toho, že již druhý rok střední škola ve Volyni zorganizovala sbírku pro naše klienty. Darované oblečení se během zimních měsíců rychle rozebere. Věci pomůžou těm, kteří nemají stálé bydlení a nemají možnost své oblečení, spacáky a deky udržet čisté a suché. Darované ošacení je pro ně možnost, jak v zimě zůstat v suchu,“ říká vedoucí Kontaktního centra PREVENT ve Strakonicích Pavla Vacíková. 

Také o dárek v podobě sladkého cukroví od studentů byl mezi klienty velký zájem. 

Pro zájemce, kteří by chtěli darovat obnošené zimní ošacení, spacáky nebo karimatky, je stále otevřená sbírka oblečení, kterou vyhlásil PREVENT 99. Věci je možné nosit do Kontaktního centra PREVENT na adresu Komenského 174 ve Strakonicích kdykoli v provozní době. Darované oděvy pomohou přečkat zimní měsíce těm, kteří jsou na ulici nebo na samé hranici bezdomovectví. Sociální šatník využívají klienti, kteří jsou v tíživé životní situaci a jsou vděční za každou pomoc, kterou jim kontaktní centrum díky dárcům může nabídnout. Sbírka potrvá celou zimu. Všem dárcům moc děkujeme.

 

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image